آموزش خوشنویس و طراحی امضا
آن دوران به خوبی در خاطرم مانده است، لوازم خطاطی پدرم را می گویم. ابتدا قلمش را با حوصله می تراشید، سپس جوهر و دوات را آماده می کرد. وقتی پشت میز کوچک چویبیش می نشست انگاری در این دنیا نبود. قلم به آرامی روی کاغذ می رقصید و تمام نگاه پدرم را به خودش معطوف می کرد از این توجه بی اندازه حسودی ام می شد. اما زمانی که حروف با نوشتن جان می گرفتند و بر روی کاغذ با خطی زیبا خلق می شدند دیگر نمی توانستی زیباییشان را نادیده بگیری و آن احساس حسادت جایش را به دوست داشتن می داد. خوش نویسی و زیبایی خط قلمرو امن پدرم بود که وقتی بر تخت آن می نشست در زیر سایه اش همه ی خانواده آرامشی خاص داشت.

دوستی عزیز را می شناختم که در صفحه صفحه ی جزوه هایش تک مصرع های ناب را با خطی زیبا می نوشت. خط زیبایش حواس همه ی ما کپی کننده های بیچاره جزوه ی او را به کلی نسبت به خط خوشش جلب می کرد. همیشه نگاه محبت آمیز بچه ها را نسبت به اومی دیدم. این نگاه، نگاه قدردان آنها در سپاس گذاری از لطافت دست خط زیبایش بود نه مطالب به ظاهر مهم جزوه هایش. او احتمالا برای دل خودش آن شعر ها را می نوشت اما چیزی که آن را برای بقیه جذاب میکرد خط تحریری بی نهایت زیبایش بود. یاد می آیدم کتابی را به رسم یادگار به من هدیه داد. محتوای آن کتاب را یکبار خواندم اما شعر اول کتاب که با خط خودکاری فوق العاده ش نوشته شده بود را هزاران بار خواندم و این جادوی خط زیبای او بود.

البته بجز خط خوش، داشتن یک امضاء خوب هم مورد دیگری است که همیشه قابل توجه بوده. امضاء در واقع بر جای گذاشتن اثری از خودمان بر روی کاغذ است که برای انتخاب آن چندین بار روش ها و طرح های مختلفی را امتحان میکنیم و دوست داریم تا  همیشه امضاء خود را در ذهن ببینیم و آن را همچو اثری ماندگار بر روی برگه های مهم بر جای بگذاریم. امضا با ظاهری خوب و متناسب، همچون اثری است هنری که علاوه بر نمایش توانایی هایمان به مانند تابلوی هنری زیبا و ماندگاری در نظر دیگران است.

 

اگر دست خط خود را دوست ندارید و میخواهید آنرا بهتر و زیبا  تر کنید و در ذهنتان به دنبال طرح امضاء زیبا و ماندگار برای خود هستید، آموزشگاه مجازی (خط و قلم) جایی است که شما را در راه رسیدن به خطی خوش و یافتن طرح امضائی خاص یاری می کند.

اگر فرصت شرکت در کلاس های خوشنویسی و آموزش خط به صورت حضوری را ندارید اصلا نگران نباشید! آموزه های مجازی خط و قلم و کانال تلگرام آموزش خوشنویسی  برای شما آماده شده تا بتوانید بطور آنلاین از آن بهره ببرید. آموزشگاه مجازی خط و قلم یکی از مراکزی است که دست شما را تا پایان راه خوش خط شدن رها نخواهد کرد

راه و روش رسیدن به خطی خوش و امضائی خاص از متخصصان خط و قلم، تمرین و تکرار از شما!
تاریخ : سه شنبه 14 فروردین 1397 | 10:20 ق.ظ | نویسنده : مدیر | نظرات
.: Weblog Themes By SlideTheme :.


  • شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات